چطور میتوانم با شما تماس بگیرم؟

کاربر گرامی، لطفاً در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی، پیش از ارسال ایمیل یا تماس تلفنی با آنلاین شاپ، بخش پرسش‏های متداول را ملاحظه فرمایید و در صورتی که پاسخ خود را نیافتید، با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس و فکس: ۰۰۰۰۰۰۰ – ۰۲۱ ،  ۰۰۰۰۰۰۰- ۰۲۱ (پاسخگویی ۲۴ ساعته، ۷ روز هفته)

روزهایی که در سال جاری به دلیل تعطیلی، دیجی‌کالا هیچ‌گونه پاسخگویی، سرویس‌دهی و خدماتی ندارد، به شرح زیر است:

 

-۱۳ فروردین

-۱۴ خرداد

-۲۸ شهریور (تاسوعا)

-۲۹ شهریور (عاشورا)

-۸ آبان (اربعین)

-۱۶ آبان (رحلت حضرت رسول اکرم)

-۲۲ بهمن

 

 

رسیدگی به انتقادها

مشتری گرامی، اگر انتقاد یا شکایتی از آنلاین شاپ دارید برای دریافت پاسخ سریع‌تر، لطفا به آدرس complaint@onlineshop.com ایمیل ارسال کنید.

 

دفتر مرکزی:

استان تهران – شهر تهران – بخارست

مرکز امور مشتریان:

لطفاً کالا را برای بازگرداندن و ارسال آن به خدمات پس از فروش آنلاین شاپ از طریق پست، تنها به صندوق پستی 11111-11111 ارسال نمایید.

 

توجه داشته باشید که 111111111 و 22222222 تنها شماره ههایی است که آنلاین شاپ از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان آنلاین شاپ، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام آنلاین شاپ است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به info@onlineshop.com اطلاع دهید.
همچنین 20000000 و 100000000، سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه آنلاین شاپ را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق این شماره وجود ندارد.